Oblíbené

Komentovaná prohlídka výstavy Neboj se! s Janem Mertou

Výstava

Komentovaná prohlídka výstavy Neboj se! s Janem Mertou

by Galerie Zlin

7. Února
17:00
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
59, 39 Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Komentovaná prohlídka výstavy Neboj se! s Janem Mertou

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy Neboj se!, kterou vás provede ten nejpovolanější, autor Jan Merta. Prohlídka proběhne v úterý 7. 2. v 17 hodin.

O VÝSTAVĚ:
Jan Merta (nar. 1952 v Šumperku) je jedním z nejdůležitějších českých malířů přelomové generace 80. let, která na základě reflexe dobových postmoderních tendencí i na základě vlastní situační sebereflexe vnesla do českého výtvarného umění radikální změny.
Ve svém svébytném vizuálním projevu vycházejícím z osobní paměti, přetváří Jan Merta témata reálného světa v jedinečnou projekci vlastního prožitku. Tento neobyčejně upřímný přístup je svou intenzitou a pravdivostí k divákovi až pozoruhodně přenosný a sdílný. Ve většině případů autor vybírá jako náměty svých maleb, kreseb a objektů předměty a reálie na okraji běžné pozornosti, které jsou však pro něj osobně velice podstatné. Jejich vytržením z původního kontextu a volným zpracováním jim přisuzuje nový obsah.
Mertova první samostatná výstava v KGVU ve Zlíně si tak klade za cíl představit průřez jeho tvorbou z průběhu posledních 20 let s těžištěm ležícím na autorových obrazech z „osobního trezoru“. S dílem Jana Merty se zlínská veřejnost měla možnost seznámit pouze značně fragmentárně v rámci Nových zlínských salonů (1999 a 2017).

Mohlo by Vás zajímat

Výstava Jan Pospíšil – Obrazy 21. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Výstava Josef Lada v Obchodním domě Zlín 6. 2. Galerie Desítka - Obchodní dům Zlín Zobrazit
KAREL ČAPEK: FINE NOTES – A TA CESTA BYLA DOBRÁ 12. 3. 14|15 BAŤŮV INSTITUT / Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně Zobrazit
Top