Oblíbené

Komentovaná prohlídka "Natálie Schmidtová a další naivní umělci"

Komentovaná prohlídka

Komentovaná prohlídka "Natálie Schmidtová a další naivní umělci"

by Katerina Martykanova

22. Dubna
09:30
Galerie Václava Chada - zlínský zámek
Vstupné
Vstupné ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny 40 Kč/os, pedagogický doprovod je zdarma.
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Komentovaná prohlídka "Natálie Schmidtová a další naivní umělci"

Komentovaná prohlídka k výstavě děl osmi naivních umělců, kterou provede kurátorka Miroslava Ptáčková a Pavel Konečný v sobotu 22. dubna v 9:30 v Galerii Václava Chada ve Zlíně.

Vhled do výběru z tvorby spontánních autorů – sedmi naivních malířek a malířů a jednoho sochaře, přináší aktuální výstava v Galerii Václava Chada. Společně se zde zlínskému publiku představí Natálie Schmidtová, Marie Janků, Anna Ličková, Ondrej Šteberl, Ludmila Procházková, Marie Kodovská, Štefan Siváň a Jan Hruška.

Svými díly nám naivní malíři poskytují svědectví o sobě, ale i okouzlení ze světa, který je obklopuje. Prostřednictvím této výstavy se mohou návštěvníci přiblížit k alespoň některým nezaměnitelným, výjimečným dílům naivních tvůrců s čistou a otevřenou myslí, vypovídající o jejich přirozeném a pozoruhodném talentu, jenž jim umožnil stát se bezesporu plnohodnotnou součástí naší výtvarné kultury.

Výstava je realizována za podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína. Je přístupná v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku.

Mohlo by Vás zajímat

Top