Oblíbené

Komentovaná prohlídka k výstavě Zuzany Dvorské Šípové

Komentovaná prohlídka

Komentovaná prohlídka k výstavě Zuzany Dvorské Šípové

by Katerina Martykanova

7. Září
17:00
Galerie Václava Chada - zlínský zámek
Vstupné
Zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Komentovaná prohlídka k výstavě Zuzany Dvorské Šípové

Hyperrealistické obrazy Zuzany Dvorské Šípové s komentářem autorky mohou zhlédnout návštěvníci galerie na zámku ve Zlíně ve čtvrtek 7. září od 17:00. Komentovaná prohlídka se koná v rámci dernisáže výstavy Identita V.

Příběh cyklu Identita začal nalezením kufru s osobními předměty autorčina dědečka, který měl s sebou při totálním nasazení v městě Gladbeck v Německu. V nalézání souvislostí spojených s předměty denní potřeby malířce pomáhala babička, po jejímž úmrtí a vyklízení domu byly postupně objevovány i osobní předměty ostatních rodinných příslušníků. Přímo pro výstavu v Galerii Václava Chada vytvořila Zuzana Dvorská Šípová obrazy z cyklu Identita V (2023) – Háčkovaná krajka, Věneček I, Jeho květy, Háčkovaná záclona, které rozšiřují cyklus o příběh prababičky.

Autorka na svých obrazech zachycuje konkrétní předměty či jejich fragmenty, u umělecké interpretace obrazu zdůrazňuje svůj osobní prožitek a vkládá do něj vlastní identitu. Pracuje s oživením vzpomínek a předmětů, které by neměly být zapomenuty v čase,“ přibližuje tvorbu kurátorka výstavy Miroslava Ptáčková. „Snaží se nám zprostředkovat intimní příběhy, které za nalezenými předměty stojí. Mnohonásobně zvětšené předměty jako by levitovaly v prostoru, samy o sobě se stávají pevným bodem v prázdnu, jak podotýká sama umělkyně.

Mohlo by Vás zajímat

Červencová komentovaná prohlídka výstavy Reného Hábla 23. 7. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně Zobrazit
Top