Oblíbené

JAK JSEM SE STALA PARTYZÁNKOU – promítání filmu s besedou/ KineDok

Film

JAK JSEM SE STALA PARTYZÁNKOU – promítání filmu s besedou/ KineDok

by Velkokavarna GULLIVER

31. Května
19:00
Velkokavárna GULLIVER
Vstupné
dobrovolné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

JAK JSEM SE STALA PARTYZÁNKOU – promítání filmu s besedou/ KineDok

JAK JSEM SE STALA PARTYZÁNKOU Ako som sa stala partizánkou / Vera Lacková / 89 min. / Česko, Slovensko Projekce filmu + beseda s dramaturgem filmu Janem Gogolou ml.
V druhé světové válce bývají Romové vykreslováni nejčastěji jako oběti holocaustu a přitom někteří z nich bojovali proti nacistům se zbraní v ruce. Režisérka se ve filmu pouští do vlastního pátrání po osudech romských partyzánů v Československu, inspirovaná příběhem svého praděda - partyzána Jána Lacka. Motivací k natočení filmu se tak stává připomenutí zapoměnuté kapitoly dějin a uchování pravdy o jejím pradědovi, ktero tak může představit širší veřejnosti. Při rešerších a samotném natáčení se setkává s mnoha překážkami, nezájmem příslušných institucí a hluboce zakořeněnými předsudky vůči svému etniku. Dokument ukazuje zábavnou formou částečně čerpajíc ze stylu dobrodružných pohádek, jak nesnadné a zároveň důležité je v dnešní době připomínat skutky zapomenutých romských hrdinů.
KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.
!!!vstupné dobrovolné!!!

Galerie

for JAK JSEM SE STALA PARTYZÁNKOU – promítání filmu s besedou/ KineDok

Mohlo by Vás zajímat

Top