Oblíbené

(POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!) Francouzský večer: degustace vín a šanson

Gastronomie

(POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!) Francouzský večer: degustace vín a šanson

by Živý Zlín

12. Května
19:30
Zámek Zlín
Zlín
Vstupné
420 Kč

(POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!) Francouzský večer: degustace vín a šanson

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU: Z důvodu nemoci jsme bohužel nuceni přesunout páteční akci Francouzský večer. Zakoupené vstupenky ovšem zůstávají v platnosti a nabízíme náhradní termíny, a to 17. a 21. června a případně vrácení vstupného. Pokud máte zakoupenou vstupenku, ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz a my s vámi vyřešíme vše potřebné.

Přeneste se na jeden večer do Francie a vychutnejte si pět lahodných vín za doprovodu úžasného hlasu Heleny Čermákové.

Během večera vystoupí zpěvačka Helena Čermáková v doprovodu akordeonistky Julie Vajdákové. Helena Čermáková patří k předním herečkám Městského divadla Zlín, kam nastoupila krátce po studiích na JAMU v roce 1982. Od té doby zde nastudovala desítky rolí, a to jak dramatických, tak komediálních, nicméně nezapomenutelnou stopu zanechává také v inscenacích hudebních. Výrazně se postupem let zapsala do paměti diváků například coby Surmena (Žítkovské bohyně), Klytaimnéstra (Oresteia), Kostelnička (Její Pastorkyňa) nebo Júdit (Júdit), za kterou získala v roce 1999 Cenu Thálie.

Vína, na která se v rámci degustace (Vinotéka u Pešatů) můžete těšit:

 • Sekt Ivo Pešat Selection
  Sekt vyráběný tradiční metodou Champagne. Pastelově mangová barva, svěží a komplexní vůně vodního melounu s podtóny meruněk a broskví. Chuť je elegantní, jemná s fresh tóny květin a ovoce. Skvělá harmonická chuť s jemností v závěru
 • Sancerre Sauvignon Blanc
  Hrozny Sauvignon Blanc jsou selektovány z lokálních vinic bohatých na vápenec a slín. Svěží, tropické a exotické aroma mučenky, citrusů a limety. Úžasně šťavnatá, ale současně minerální, komplexní chuť a svěžest s tóny černého rybízu a mučenky.
 • Riesling Trimbach
  Riesling je nejtypičtější odrůdou v Alsasku. F.E.Trimbach Riesling Alsace 2020. Jemné ovocné aroma, zejména grapefruitu a meruněk, dokonalá rovnováha mezi suchostí a přirozenou vitalitou přispívají k mimořádné bohatosti tohoto Rieslingu.
 • Santenay Les Terasses
  100% odrůda Chardonnay je typická pro francouzskou oblast Burgundsko. 35leté terasovité vinice ve vesnici Santenay s bohatou jilovito-vápencovou půdou. Minerální a komplexní styl vína vyvážený jemnou chutí francouzského dubu a kyselinou v závěru.
 • Cotes du Rhone Rouge
  Víno má skvělou svěží vůni. Aroma Cherry vás zavede do typických tónu vín z údolí Rhóny. V chuti jemné tóny lesních jahod, malin, likořice a konec v podobě bílého pepře. Víno je jemné, šťavnaté s pocitem ovocné marmelády a sametu.

!POZOR, ZMĚNA TERMÍNU Z DŮVODU NEMOCI! viz výše

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Rapsodie v modrém / West Side Story 15. 6. Kongresové centrum Zlín Zobrazit
Top