Oblíbené

Francouzský večer: degustace vín a šanson II.

Gastronomie

Francouzský večer: degustace vín a šanson II.

by Živý Zlín

21. Června
19:30
Zámek Zlín
Zlín

Francouzský večer: degustace vín a šanson II.

Přeneste se na jeden večer do Francie a vychutnejte si pět lahodných vín za doprovodu úžasného hlasu zpěvačky Heleny Čermákové, kterou doplní akordeonistka Julie Vajdáková.

Přeneste se na jeden večer do Francie a vychutnejte si pět lahodných vín za doprovodu úžasného hlasu Heleny Čermákové.

Během večera vystoupí zpěvačka Helena Čermáková v doprovodu akordeonistky Julie Vajdákové. Helena Čermáková patří k předním herečkám Městského divadla Zlín, kam nastoupila krátce po studiích na JAMU v roce 1982. Od té doby zde nastudovala desítky rolí, a to jak dramatických, tak komediálních, nicméně nezapomenutelnou stopu zanechává také v inscenacích hudebních. Výrazně se postupem let zapsala do paměti diváků například coby Surmena (Žítkovské bohyně), Klytaimnéstra (Oresteia), Kostelnička (Její Pastorkyňa) nebo Júdit (Júdit), za kterou získala v roce 1999 Cenu Thálie.

Vína, na která se v rámci degustace (Vinotéka u Pešatů) můžete těšit:

 • Sekt Ivo Pešat Selection
  Sekt vyráběný tradiční metodou Champagne. Pastelově mangová barva, svěží a komplexní vůně vodního melounu s podtóny meruněk a broskví. Chuť je elegantní, jemná s fresh tóny květin a ovoce. Skvělá harmonická chuť s jemností v závěru
 • Sancerre Sauvignon Blanc
  Hrozny Sauvignon Blanc jsou selektovány z lokálních vinic bohatých na vápenec a slín. Svěží, tropické a exotické aroma mučenky, citrusů a limety. Úžasně šťavnatá, ale současně minerální, komplexní chuť a svěžest s tóny černého rybízu a mučenky.
 • Riesling Trimbach
  Riesling je nejtypičtější odrůdou v Alsasku. F.E.Trimbach Riesling Alsace 2020. Jemné ovocné aroma, zejména grapefruitu a meruněk, dokonalá rovnováha mezi suchostí a přirozenou vitalitou přispívají k mimořádné bohatosti tohoto Rieslingu.
 • Santenay Les Terasses
  100% odrůda Chardonnay je typická pro francouzskou oblast Burgundsko. 35leté terasovité vinice ve vesnici Santenay s bohatou jilovito-vápencovou půdou. Minerální a komplexní styl vína vyvážený jemnou chutí francouzského dubu a kyselinou v závěru.
 • Cotes du Rhone Rouge
  Víno má skvělou svěží vůni. Aroma Cherry vás zavede do typických tónu vín z údolí Rhóny. V chuti jemné tóny lesních jahod, malin, likořice a konec v podobě bílého pepře. Víno je jemné, šťavnaté s pocitem ovocné marmelády a sametu.

Termíny červnových degustací na zámku: 17. a 21. 6. v 19.30.

Vstupenky v prodeji online i osobně v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku Zlín (každý všední den 9-16 hodin).

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

I. absolventský koncert 23. 4. Zámek Zlín Zobrazit
The Cinelli Brothers (UK) 12. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top