Oblíbené

Francouzský večer: degustace vín a šanson II.

Gastronomie

Francouzský večer: degustace vín a šanson II.

by Živý Zlín

21. Června
19:30
Zámek Zlín
Zlín

Francouzský večer: degustace vín a šanson II.

Přeneste se na jeden večer do Francie a vychutnejte si pět lahodných vín za doprovodu úžasného hlasu zpěvačky Heleny Čermákové, kterou doplní akordeonistka Julie Vajdáková.

Přeneste se na jeden večer do Francie a vychutnejte si pět lahodných vín za doprovodu úžasného hlasu Heleny Čermákové.

Během večera vystoupí zpěvačka Helena Čermáková v doprovodu akordeonistky Julie Vajdákové. Helena Čermáková patří k předním herečkám Městského divadla Zlín, kam nastoupila krátce po studiích na JAMU v roce 1982. Od té doby zde nastudovala desítky rolí, a to jak dramatických, tak komediálních, nicméně nezapomenutelnou stopu zanechává také v inscenacích hudebních. Výrazně se postupem let zapsala do paměti diváků například coby Surmena (Žítkovské bohyně), Klytaimnéstra (Oresteia), Kostelnička (Její Pastorkyňa) nebo Júdit (Júdit), za kterou získala v roce 1999 Cenu Thálie.

Vína, na která se v rámci degustace (Vinotéka u Pešatů) můžete těšit:

 • Sekt Ivo Pešat Selection
  Sekt vyráběný tradiční metodou Champagne. Pastelově mangová barva, svěží a komplexní vůně vodního melounu s podtóny meruněk a broskví. Chuť je elegantní, jemná s fresh tóny květin a ovoce. Skvělá harmonická chuť s jemností v závěru
 • Sancerre Sauvignon Blanc
  Hrozny Sauvignon Blanc jsou selektovány z lokálních vinic bohatých na vápenec a slín. Svěží, tropické a exotické aroma mučenky, citrusů a limety. Úžasně šťavnatá, ale současně minerální, komplexní chuť a svěžest s tóny černého rybízu a mučenky.
 • Riesling Trimbach
  Riesling je nejtypičtější odrůdou v Alsasku. F.E.Trimbach Riesling Alsace 2020. Jemné ovocné aroma, zejména grapefruitu a meruněk, dokonalá rovnováha mezi suchostí a přirozenou vitalitou přispívají k mimořádné bohatosti tohoto Rieslingu.
 • Santenay Les Terasses
  100% odrůda Chardonnay je typická pro francouzskou oblast Burgundsko. 35leté terasovité vinice ve vesnici Santenay s bohatou jilovito-vápencovou půdou. Minerální a komplexní styl vína vyvážený jemnou chutí francouzského dubu a kyselinou v závěru.
 • Cotes du Rhone Rouge
  Víno má skvělou svěží vůni. Aroma Cherry vás zavede do typických tónu vín z údolí Rhóny. V chuti jemné tóny lesních jahod, malin, likořice a konec v podobě bílého pepře. Víno je jemné, šťavnaté s pocitem ovocné marmelády a sametu.

Termíny červnových degustací na zámku: 17. a 21. 6. v 19.30.

Vstupenky v prodeji online i osobně v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku Zlín (každý všední den 9-16 hodin).

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

KAREL PLÍHAL 21. 11. Malá scéna Zlín Zobrazit
JANEK LEDECKÝ 11. 12. Kongresové centrum Zlín Zobrazit
Jazzový zámek: Katie Bradley Band (UK) 22. 11. Zámek Zlín Zobrazit
Top