Oblíbené

Filozofie v akci …aneb jak vyjít ven z jeskyně?

Přednáška

Filozofie v akci …aneb jak vyjít ven z jeskyně?

by Katerina Zamecnikova

15. Listopadu
18:00
Nová Akropolis, T. G. Masaryka 1281 (budova MSI), Zlín
Vstupné
vstup volný
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Filozofie v akci …aneb jak vyjít ven z jeskyně?

Přednáška u příležitosti Světového dne filozofie Hledáte v každém to dobré? Toužíte po nalezení trvalých hodnot ve světě, který je tak nestálý? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli kladně, pak je přednáška a povídání si o významu filozofie v akci právě pro vás. Během prvního večera věnovaného filozofii v akci bude po přednášce následovat Café Symposion - volné povídání si v dobré společnosti u kávy nebo čaje.

Je-li filozofie láskou k moudrosti, musí z této lásky vyplývat pohyb. Láska nedokáže zůstat nehybná, protože hledá to, co potřebuje, to, po čem touží. Jsme schopni říci, po čem touží naše tělo – po kráse, zdraví, odpočinku, i naše mysl a srdce – po naplnění smyslu života, lásce, porozumění, a snad i po uznání. Ale po čem touží to nejhlubší v nás, co staří mudrci nazývali duší?

V každém z nás se objevují otázky, v každém je touha po spravedlnosti a dobru. V každém z nás se objevuje potřeba hledat i nalézat, získat i sdílet, mít i velkoryse dávat. A především se to týká idejí a hodnot, které bychom mohli nazvat nadčasové. Použijme pojmy, kterými je pojmenoval Platon, snad největší z filozofů Západu: Dobro, Pravda, Krása a Spravedlnost. Někdy jsou hluboko skryté, stejně jako kořeny stromu, jindy přinášejí světu radost v podobě květů a plodů. Vždy je ale můžeme aktivně hledat a přenášet do svého jednání.

Filozofie v akci …aneb jak vyjít ven z jeskyně? | Nová Akropolis - filozofie, kultura, dobrovolnictví

Mohlo by Vás zajímat

Život je takovej – Jiří Holzmann, Petr Burdy, THE TAP TAP 3. 6. stan, sad Svobody před zlínským zámkem Zobrazit
Život je takovej – Šárka Strachová 1. 6. stan, sad Svobody před zlínským zámkem Zobrazit
Mudr. Jan Hnízdil – Jak si udržet zdraví v nemocné společnosti. 13. 6. 14|15 Baťův Institut Zlín Zobrazit
Top