Oblíbené

Film a architektura – ZLÍN

Architektura

Film a architektura – ZLÍN

by Lucie

2. - 4. Října
16:00
Konkrétní data konání
Kancelář architekta města Zlín, zlínský zámek, 2. patro
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Film a architektura – ZLÍN

FESTIVAL FILM A ARCHITEKTURA Současně se Dnem architektury se i letos uskuteční festival Film a architektura. Za oběma festivaly stojí spolek Kruh, který čerpá z více než dvou desítek let zkušeností v oboru a dlouhodobé spolupráce s architekty, spolky a institucemi ve všech regionech. V průběhu 13 let existence festivalu se zapojilo na 240 měst na území České republiky i na Slovensku. Ve Zlíně budeme letos poprvé promítat v Kanceláři hlavního architekta, vždy od 18 hodin v 2. patře na zlínském zámku.
BIG EARS LISTEN WITH FEET
po 2. 10., 18:00, Kancelář architekta města Zlín, Soudní 1 (zámek Zlín), 2. patro
Slavné filmařské duo Bêka & Lemoine se vydává na jednodenní́ cestu po Bangkoku s Boonsermem Premthadou, jedním z nejuznávanějších thajských architektů současnosti. Neobvyklý filmový portrét postupně objevuje chudinský slum, ve kterém architekt vyrůstal, i jeho vlastní realizace ovlivněné tímto prostředím. Také Premthadova silná nedoslýchavost, kterou trpí od dětství, do velké míry formovala jeho unikátní přístup k architektuře. Stejně jako sloni proto zapojuje další části těla k vnímání zvukových vibrací. Lidští i zvířecí návštěvníci tak poznávají tyto konkrétní stavby i jinými smysly.
(Ila Bêka, Louise Lemoine, Francie, Thajsko, 2022, 93 min., anglicky / thajsky, anglické titulky)
SESTAVENÝ ŽIVOT
St 4. 10., 18:00, Kancelář architekta města Zlína, Soudní 1 (zámek Zlín), 2. patro
Komunitní bydlení se stalo v 70. letech vizí reagující na bytovou krizi i na strohou modernistickou architekturu. Tři architekti a skupina odvážných obyvatel byli ochotni v několika belgických městech proměnit tehdejší utopii vlastního bydlení ve skutečnost. Domy konstruované jako stavebnice se staly levnou, udržitelnou a především dostupnou variantou pro všechny, současně ale účelně vytvářely podmínky pro fungování místních komunit. Architektka a režisérka Elodie Degavre se po 50 letech od dokončení k těmto projektům vrací a s pomocí archivních materiálů i současných rozhovorů s jejich autory nastiňuje, jak tyto ideály bydlení obstály v čase a jak jsou v dnešní době opět aktuální.
(Elodie Degavre, Belgie, 2022, 75 min., francouzsky, české titulky)

Galerie

for Film a architektura – ZLÍN

Konkrétní data konání

2. Října 18:00
4. Října 16:00

Mohlo by Vás zajímat

Komentované prohlídky Památníku T. Bati i v novém roce 31. 3. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Top