Oblíbené

Festival svobody: Shromáždění k výročí sametové revoluce a na podporu Ukrajiny

Happening

Festival svobody: Shromáždění k výročí sametové revoluce a na podporu Ukrajiny

by Živý Zlín

17. Listopadu
18:00
Lavička Václava Havla
Vstupné
Zdarma

Festival svobody: Shromáždění k výročí sametové revoluce a na podporu Ukrajiny

Shromáždění k 33. výročí sametové revoluce a na podporu Ukrajiny, v rámci celorepublikového Festivalu svobody. Pořádá Zlínská křižovatka a Živý Zlín.

Také letos bude Zlín součástí celorepublikového Festivalu Svobody. Program u Lavičky Václava Havla připomene 17. listopadu od 18 hodin kromě 33. výročí Sametové revoluce také současné dění na Ukrajině. Promluví aktéři listopadových událostí a atmosféru dokreslí hudební vystoupení.

„V rámci Festivalu svobody nepřipomínáme jen události, které se odehrály před třiatřiceti lety, ale po celé republice vyzýváme též k pokračování podpory Ukrajiny. Dále podporujeme zvyšování energetické soběstačnosti investicemi do obnovitelných zdrojů energie a reformu školství pro 21. století směřující ke kritickému myšlení a větší adaptaci na současný svět,” popisuje za organizátory Tomáš Pasterný ze spolku Zlínská křižovatka. Spolupořadateli jsou iniciativa Lavička VH ve Zlíně a také kulturní a kreativní centrum Živý Zlín.

Během klidného vzpomínkového shromáždění u Lavičky Václava Havla v dolní části náměstí T. G. M. promluví zástupci několika organizací i aktéři Sametové revoluce ve Zlíně. Uskuteční se také happening společného zapalování svíček po celé republice se streamy na Václavské náměstí. O hudební doprovod se postará saxofonista Zdeněk Marušák a klavírista Štěpán Holík. „Hodnotu demokracie a svobody si musíme připomínat stále. Letos se nás výročí sametové revoluce dotýká ještě intenzivněji, vzhledem k situaci na Ukrajině,” sdělila Jana Kubáčová, ředitelka kulturního a kreativního centra Živý Zlín.

Zlíňané si ovšem výročí připomenou také dalšími způsoby, například rozsvícením Památníku Tomáše Bati nebo svátečním koncertem souboru Concertino složeného z předních hráčů Filharmonie Bohuslava Martinů. Živý Zlín pro zájemce připravil souhrnný soupis všech akcí, které ve městě připomenou události 17. listopadu, a to ve formě přehledného newsletteru. Přihlášení může každý jednoduše provést zde. Více informací na www.kulturazlin.cz a www.festivalsvobodyvezline.cz.

Galerie

for Festival svobody: Shromáždění k výročí sametové revoluce a na podporu Ukrajiny

Mohlo by Vás zajímat

ČLOVĚK KRVE | koncert 27. 4. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
The Cinelli Brothers (UK) 12. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top