Oblíbené

Ek Balam Quartete

Koncert

Ek Balam Quartete

by Živý Zlín

20. Března
19:00
Zámek Zlín

Ek Balam Quartete

Mezinárodní jazzové kvarteto navazující na tradici Quintette du Hot Club de France, sinti jazzu a flamenka zahraje 20. března od 19 hodin na zámku Zlín! Těšit se můžete na hudbu Django Reinhardta, Tchan Tchou Vidala a dalších.

Kapela vznikla v roce 2017 původně jako studiový projekt. V nahrávacím studiu se vždy sešli lidé z různých koutů Evropy bez společného zkoušení, aby byla v nahrávce zachycena co nejvyšší míra improvizace a spontánnosti. Postupem času se ustálila současná sestava. Kapela hraje hudbu na pomezí gypsy jazzu a flamenca, koncertně většinou ve formátu ala „Quintette du Hot Club de France“, tedy kontrabas, 2 doprovodné kytary, sólová kytara a případně host. Částí repertoáru jsou flamencové skladby přizpůsobené formátu projektu a z části pak jde o tradiční gypsy jazz (Tchan Tchou Vidal, Django Reinhardt, Rosenberg trio, Dorado Schmidt a další).

Kapela povětšinou v různých sestavách vystupuje v jižní a západní Evropě. V České republice byl v posledních 4 letech pouze jeden koncert v roce 2023.

Sestava - Jaco Ek Balam, Carlo Stupiggia, Vojta Emmer, Srđan Kuzmanović

Vstupenky právě v prodeji zde a v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku Zlín (Po-Pá 9-16 h.).

Mohlo by Vás zajímat

Top