Oblíbené

Dobrojarmark a buskeři u zámku Zlín

Gastronomie

Dobrojarmark a buskeři u zámku Zlín

by Živý Zlín

13. Května
10:00
Zámek Zlín
Zlín
Vstupné
Zdarma

Dobrojarmark a buskeři u zámku Zlín

Oslava lokálních tvůrců, malých podnikatelů a jejich umu je opět tady! Letos spojil Bezobaláč síly se Živým Zlínem, a tak vás 13. května čeká před zámkem Zlín nejen spousta krásných výrobků, ale také ochutnávka farmářských produktů, gastro koutek, spousta kávy, kreativní dílny a také bohatý kulturní program.

Šperky, keramika, dřevěné výrobky, květiny, sirupy a mnoho dalších lokálních produktů představí v sobotu 13. května před zlínským zámkem více než dvě desítky prodejců. Program mezi desátou a sedmnáctou hodinou doplní také nabídka gastro produktů na tržišti Pod kaštany i vystoupení řady pouličních muzikantů z několika koutů republiky. Akci pořádá Bezobaláč Zlín a kulturní a kreativní centrum Živý Zlín.

Myšlenkou Dobrojarmarku je představit prodejce, kteří vynikají zajímavými výrobními postupy, neotřelou lokální nabídkou či autorskou tvorbou. „V sobotu si můžete vybírat z ručně vyráběných produktů ze Zlína a okolí. Před zámkem najdete například šperky, keramiku, květiny, ale i výrobky ze dřeva a další s láskou a péčí vyrobené produkty,“ uvedla Klára Žáčková, provozovatelka zlínského Bezobaláče.

Chuťové buňky návštěvníků potěší ochutnávky a další pestrá nabídka gastronomických zážitků. V nabídce budou perníčky se vzory mandal, kváskové pečivo, koláče, domácí sirupy a další. Tvořivou dílničku pro děti připravila Lesní komunitní škola Sýkorka.

Po celou dobu akce se budou veřejnosti představovat talentovaní pouliční umělci. Buskeři ze Zlína i dalších českých měst vystoupí na pódiu před zámkem i v dalších částech sadu Svody. „Odpoledne zahájí herec Městského divadla Zlín a skvělý písničkář Adam Kořán, závěr odpoledne pak bude patřit jedné z nejlepších multiinstrumentalistek a zpěvaček Moravy Elišce Lajdové. Těšíme se i na zcela nové hudební objevy, které ve Zlíně představíme poprvé,“ popsala část programu Jana Kubáčová.

K akci se mezi desátou a čtrnáctou hodinou připojí také tržiště Pod kaštany, které otevře chill out zónu s obědovým menu, domácí limonádou, kávou a pivem. Dále návštěvníky čekají farmářské produkty, ručně šité oděvy Marionka, rukodělné výrobky, ptačí budky, paštiky a dobroty ve skle od Hostináře, ale i oblíbená Pekárna 1. republika.

Vystupující buskeři:  Adam Kořán, Michal Vajdák, Poopeeks, Outěr a Řezňa, Jan Šuška, Daniel Režný, Eliška Lajdová

Vstup na celou akci je zdarma.

Galerie

for Dobrojarmark a buskeři u zámku Zlín

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

KLÍNY | koncert 28. 5. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
II. absolventský koncert 30. 4. Zámek Zlín Zobrazit
Top