Oblíbené

Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva

Divadlo

Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva

by externiporadatel

9. - 18. Října
15:00
Konkrétní data konání
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Vstupné
Dle pořadatelů
Vstupenky
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve návštěvníky na doprovodný program k výstavě zlínského rodáka Petra Bařinky SUPER LAST MINUTE, který propojí výtvarné umění s divadlem, tancem a hudbou. Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva se uskuteční ve dvou termínech - v neděli 9. října a v úterý 18. října vždy v 17 hodin.

„Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva v podání Kláry Chlud a Terezy Hubáčkové s hudebním provodem na křídlovku Vojtěcha Kozubíka má v návštěvnících vyvolat řadu otázek. Kde se stal ten okamžik? Co k němu vedlo? Jak to člověk mohl dopustit? Je vskutku zážitková éra o naplnění naší duše a osobnosti nebo jen nabaluje slupky imaginární osobnosti? Jak zabránit prázdnotě v její síle? Kde hledat ve světě možností a přeinformovanosti sebe sama?“ přibližuje Petr Nýdrle, který ve Zlíně působí jako pedagog, herec a režisér. Podílel se na řadě inscenací např. Baby – komedie o adolescentech. Ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně je to již druhá divadelní performance, kterou k výstavě připravuje. První byla na podzim roku 2021 k výstavě současného umění Zlínský salon mladých 2021: Země pod nohama. Kromě toho v galerii připravuje edukátorské programy pro školy i veřejnost, ve kterých prostřednictvím dramatických úkolů návštěvníky seznamuje s výtvarným uměním.

Výstava zlínského rodáka Petra Bařinky SUPER LAST MINUTE se odehrává ve fiktivní poslední minutě lidstva na naší planetě. „Titul výstavy navozuje čas dovolených. Zvláště těch, které jsou nabízeny na poslední chvíli pod označením Last minute. Přídavek super k poslední minutě zvyšuje intenzitu super výhodné nabídky. Autor ovšem neláká na prázdninovou dovolenou, ale na imaginární a strašidelnou cestu po (sebe)záhubě lidstva na planetě Zemi. Výstava ale nevede návštěvníky směrem k pocitu marnosti, spíše pomocí vtipu ukazuje, že není nutno se trápit nekonečně našimi soukromými katastrofami a kazit si pocit ze života, protože by se mohlo stát, že následující minuta bude koncem všeho lidského,“ představila výstavu její kurátorka z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně Ladislava Horňáková.

Petr Bařinka (*1979 ve Zlíně) je multimediální vizuální umělec. Ve svém díle kombinuje zdánlivě naivní pohádkové prvky se závažnějšími tématy vztahujícími se k paměti, nevědomí, strachu, fantazii. Jeho tvorba využívá celou škálu aktuálních technik od malby přes sochařství, fotografii, film, až po digitální tisk a animaci. Neustále experimentuje s různými materiály a technikami.

Divadelní performance se bude odehrávat přímo v prostorách výstavy v grafickém kabinetu galerie, který má omezenou kapacitu. Pro zájemce byl proto spuštěn předprodej vstupenek. Samotná výstava bude k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 27. listopadu.

Více informací na www.galeriezlin.cz

Galerie

for Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva

Konkrétní data konání

9. Října 17:00
18. Října 15:00

Mohlo by Vás zajímat

Rapsodie v modrém / West Side Story 15. 6. Kongresové centrum Zlín Zobrazit
GAIA – Pod Lípou 1. 6. Zlín - Pod Lípou Zobrazit
DRŽTE SI PONOŽKY! 1. 9. Muzeum Napajedla Zobrazit
Top