Oblíbené

Den architektury v Památníku Tomáše Bati

Architektura

Den architektury v Památníku Tomáše Bati

by Pamatnik Bata

30. - 30. Září
16:00
Konkrétní data konání
Památník Tomáše Bati ve Zlíně
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Den architektury v Památníku Tomáše Bati

Pro letošní ročník festivalu Den architektury připravuje Památník Tomáše Bati speciální prohlídkový den s bezplatným vstupem. Návštěvníci se mohou zúčastnit komentovaných prohlídek, při kterých uvidí nový exponát i výstavu k 90. výročí otevření Památníku. Milovníci architektury se mohou navíc těšit na doprovodný program.

Komentované prohlídky budou probíhat v každou celou hodinu; první prohlídka začne v 10:00, poslední v 15:00. Součástí interiéru jsou nově kapesní hodinky Tomáše Bati. V rámci prohlídky je ke zhlédnutí také výstavaPamátník Tomáše Bati 1933-2023“, která mapuje na 70 fotografiích historii a proměny této výjimečné budovy. Autory výstavy jsou historička architektury Ladislava Horňáková a autor obnovy Památníku architekt Petr Všetečka.
Od 16:00 se v Infopointu Památníku uskuteční přednáška historika umění Jakuba Potůčka na téma „Anatomie české funkcionalistické architektury.“ Přednáška, která se zaměří na období 20. až 40. let, vyjde z premisy, že novou estetiku přinesl až rozvoj moderních stavebních materiálů, technologií a dílců.
Možnost rezervace vstupenek na přednášku: Přednáška – Jakub Potůček

Na přednášku naváže v 17:00 projekce filmu představující dánského architekta a designéra Arne Jacobsena – „Arne Jacobsen's Modern Denmark“ (s českými titulky).
Možnost rezervace vstupenek na projekci: Projekce – Arne Jacobsen

Kapacita přednášky i projekce je omezena na 50 míst. Volné vstupenky na doprovodný program i komentované prohlídky se vyzvedávají v Infopointu Památníku, který se nachází ve vedlejší budově gymnázia TGM (nám. T. G. Masaryka 2734 Zlín).

Více na www.pamatnikbata.eu.

Galerie

for Den architektury v Památníku Tomáše Bati

Konkrétní data konání

30. Září 10:00
30. Září 16:00

Mohlo by Vás zajímat

Komentované prohlídky Památníku T. Bati v hlavní sezóně 29. 9. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Top