Oblíbené

Csaba Fürjesi – Mezi dimenzemi

Výstava

Csaba Fürjesi – Mezi dimenzemi

by GOOZ

4. Září - 15. Prosince
17:00
Konkrétní data konání
OPTIKA ZLÍN Zdeněk Mezírka TŘÍDA TOMÁŠE BAŤI 751
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Csaba Fürjesi – Mezi dimenzemi

Csaba Fürjesi Narozen 1969, Salgótarján Ateliér Oberalm, Rakousko Studium Akademie užitých umění Budapešť, absolvoval řadu residenčních pobytů v Evropě, na Blízkém východě i na americkém kontinentě. Je nositelem mnoha prestižních maďarských a evropských výtvarných ocenění a má za sebou dlouhý seznam individuálních i kolektivních výstav. Je reprezentativní postavou současného maďarského uměleckého světa. Rozsah technik a témat jeho tvorby je velmi široký, Csaba je významným hledačem, který se nechává inspirovat mj. odcházejícím světem předků, ale také současnými problémy, kterými Evropa na hranicích světů žije. Vyjadřuje se grafikou, malbou, kresbou, je autorem objektů a světelných instalací. Je jedním ze zakladatelů jedinečné instituce, která má svůj vzor daleko v dějinách výtvarného umění. Umělecká kolonie Art Colony Cered je spjata s místem nedaleko Csabova rodiště, s titulní vesnicí na samé severní hranici maďarsko-slovenské. Má k dispozici několik residenčních domů, galerií a množství techniky k výtvarné tvorbě. Nejnověji je dokončována další galerie spolu s residenčním bytem pro grafiky a fotografy. Instalován bude největší grafický lis ve střední Evropě vyrobený speciálně pro ceredskou kolonii. furjesi.csaba@gmail.com https://www.csabafurjesi.com https://artcolony-cered.com
Csaba Fürjesi je reprezentativní postavou současného maďarského uměleckého světa. Rozsah technik a témat jeho tvorby je velmi široký. Je významným hledačem, který se nechává inspirovat mj. odcházejícím světem předků, ale také současnými problémy, kterými Evropa na hranicích světů žije. Vyjadřuje se grafikou, malbou, kresbou, je autorem objektů a světelných instalací.
Je jedním ze zakladatelů jedinečné instituce, která má svůj vzor daleko v dějinách výtvarného umění. Umělecká kolonie Art Colony Cered je spjata s místem nedaleko Csabova rodiště, s titulní vesnicí na samé severní hranici maďarsko-slovenské. Má k dispozici několik residenčních domů, galerií a množství techniky k výtvarné tvorbě. Nejnověji je dokončována další galerie spolu s residenčním bytem pro grafiky a fotografy. Instalován bude největší grafický lis ve střední Evropě vyrobený speciálně pro ceredskou kolonii. Csaba je nositelem mnoha prestižních maďarských a evropských výtvarných ocenění a má za sebou dlouhý seznam individuálních i kolektivních výstav.
kurátoři: Leoš Lang, Miroslav Zelinský, Podporuje FMK UTB Zlín

1992 Teacher’s College, Nyiregyháza HUN
2000 Study visit Chicago USA
2002 University of Applied Arts, Budapest HUN
2009 studio in Berlin GER
2011 Artist in residency Santa Catalina, Monterey USA
2016 Artist in residency Dresden GER
2018 Scholarship from Hungarian Academy of Rome, Rome IT
2021 Artist in residency Cité International des Artes, Paris F

Galerie

for Csaba Fürjesi – Mezi dimenzemi

Konkrétní data konání

4. Září 10:00
15. Prosince 17:00

Mohlo by Vás zajímat

BRNKÁNÍ • Jan Ambrůz 1.2. – 28.4.2024 28. 4. Muzeum Napajedla Zobrazit
Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha 12. 5. Galerie Václava Chada, zlínský zámek Zobrazit
Best of Lívia Kožušková a studenti figurální kresby 10. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
Top