Oblíbené

CENTROPROJEKT I Den architektury 2023

Architektura

CENTROPROJEKT I Den architektury 2023

by Lucie

1. Října
14:00
Zlín
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

CENTROPROJEKT I Den architektury 2023

Prohlídka se koná v rámci festivalu Den architektury, který se v letošním roce uskuteční mezi 29. zářím až 5. říjnem. Letošní ročník má motto Objev konstrukce! a v programu se zaměří na výjimečná konstrukční řešení nejen s ohledem na vzhled staveb, a to jak v historické architektuře a v architektuře 19. století a jejího industriálního odkazu, tak staveb 20.–21. století.

Komentovaná prohlídka budovy Centroprojektu od architekta Zdeňka Plesníka s historičkou umění Lucií Šmardovou. Budova patří k významným poválečným stavbám ve Zlíně a která byla postavena metodou zvedaných stropů mezi lety 1965–1968. Sedmipodlažní objekt čtvercového půdorysu o rozměru stran 72 x 72 m má předsazenou prosklenou fasádu z boletických panelů modré barvy, v centrální části je vnitřní atrium s řadou výtvarných děl. Budovu čeká v brzké době rekonstrukce. Akci pořádá Kancelář architekta města Zlína.
Sraz v neděli 1.10. ve 14 hodin před budovou Centroprojektu na Štefánikově 167.
Omezená kapacita 60 osob, rezervace na GoOut.cz.
Předpokládaná doba trvání akce 1,5 hodiny.

Galerie

for CENTROPROJEKT I Den architektury 2023

Mohlo by Vás zajímat

Komentované prohlídky Památníku T. Bati i v novém roce 31. 3. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Top