Oblíbené

Betlémské světlo před divadlem

Divadlo

Betlémské světlo před divadlem

by Skauti Zlin

23. Prosince
10:00
Městské divadlo Zlín
Vstupné
Zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Betlémské světlo před divadlem

Stejně jako každý rok budou skauti z 18. oddílu skautů Zlín předávat Betlémské světlo veřejnosti. Letošní ročník proběhne již potřetí ve venkovním prostoru před Městským divadlem Zlín. Stačí dorazit s lucernou a vánoční náladou!

Plamínek z Betléma představující symbol míru putuje každoročně v předvánočním období letecky do Rakouska. Tam se na ekumenický obřad sjíždí delegace skautů z celé Evropy, aby poselství v podobě plamínku v lucerně šířily dál do svých mateřských zemí. V České republice se Betlémského světla ujímají dobrovolní skautští kurýři a po železnici ho rozvážejí do všech koutů naší země. Jde především o ono poselství míru, a tedy o propojování komunit skautů, neskautů, farností a další široké veřejnosti.

Přijďte si tak pro své světlo míru před Zlínské divadlo, kde pro vás skauti budou 23. 12. 2022 od 10:00 do 11:45 hodin. Přineste si lucernu se svící (nedoporučujeme čajovou), petrolejovou lampu a nebo třeba pro jistotu obojí. V rámci bezpečnosti doporučujeme dát hořící plamínek na noc do vany/sprchového koutu a přes den mějte světlo neustále na očích.

Galerie

for Betlémské světlo před divadlem

Mohlo by Vás zajímat

Království lhářů 10. 3. Kino Napajedla Zobrazit
Oskar a růžová paní 14. 3. kulturní sál ZDV Fryšták , Holešovská 166, 763 16 Fryšták Zobrazit
Plata company + mir.theatre: PREFABY (představení) 12. 4. Kolektivní dům Zobrazit
Top