Oblíbené

Baťův Památník zve na Den architektury

Výstava

Baťův Památník zve na Den architektury

by externiporadatel

1. - 2. Října
08:00
Konkrétní data konání
Památník Tomáše Bati
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Baťův Památník zve na Den architektury

O víkendu 1. – 2. října je široká veřejnost zvána na pestrý program celorepublikového festivalu Den architektury do zlínského Památníku Tomáše Bati. Budete moci využít prohlídek zdarma, zavítat na zajímavé přednášky a projekci filmu. Velkým lákadlem je i speciální přednáška architekta, herce a spisovatele Davida Vávry.

Den architektury v Památníku odstartuje v sobotu 1. 10, kdy je od 10:00 do 17:00 otevřeno se vstupem zdarma. Komentované prohlídky budou probíhat v každou celou hodinu s tím, že si zájemci budou moci prohlédnout prostor i individuálně bez výkladu. Od 16:00 se můžete těšit na přednášku Davida Vávry s názvem Ve stopách Jana Antonína Bati. Netradiční kreslenou formou se tak vydáte po stopách „šumných natáčení“ ve městech Batatuba, Bataypora a Bataguass vybudovaných v Jižní Americe a také po stopách jedinečného působení baťovského způsobu života na odlehlém kontinentu. Kapacita na tuto přednášku v Památníku je omezená na max. 100 účastníků. Od 17:00 navazuje v Infopointu Památníku projekce filmu „První dáma české architektury“, který je věnován architektce, profesorce a významné osobnosti Aleně Šrámkové. Dokumentární portrét zachycuje její životní dráhu spjatou s osudy realizovaných projektů a staveb. Z její tvorby, která nepodléhala střídání módních směrů, vyniká např. monumentální budova Fakulty architektury ČVUT, podpovrchová hala Hlavního nádraží v Praze a mnohé další. Kapacita na promítání je max. 70 diváků.

Program pokračuje nedělí 2. 10, kdy je Památník otevřen k prohlídkám se vstupným od 10:00 do 15:00. Od 16:00 je připravena přednáška na téma Jože Plečnik: Architektova cesta z Laibachu do Ljubljany, kterou přednese k příležitosti 150. výročí narození proslulého slovinského architekta vedoucí průvodce Památníku Petr Hampl. Přednáška přiblíží stěžejní, i když méně známou činnost Plečnika v jeho rodné Lublani. Přednáška se uskuteční v Infopointu Památníku a max. kapacita je 50 posluchačů. Vstup na přednášku je zdarma.

Více informací včetně možnosti rezervace najdete na webu www.pamatnikbata.eu

Konkrétní data konání

1. Října 10:00
2. Října 08:00

Mohlo by Vás zajímat

Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“ 31. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
DRŽTE SI PONOŽKY! 1. 9. Muzeum Napajedla Zobrazit
Top