Oblíbené

Autorské čtení. Marek Torčík: Rozložíš paměť

Literatura

Autorské čtení. Marek Torčík: Rozložíš paměť

by Kulturak

2. Února
19:30
Vila Thonet, Bystřice pod Hostýnem
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Autorské čtení. Marek Torčík: Rozložíš paměť

Autorské čtení z jednoho z vyzdvihovaných románů minulého roku o dospívání mladého ousidera v kulisách Přerova. Čtení proběhne v nově veřejnosti otevíraných prostorách Vily Thonet.

Ve 3.37 probudí hrdinu románu telefon a noční hovor s matkou rozčeří hladinu vzpomínek. Vrací ho do období dospívání v moravském Přerově, k zážitkům mladého queer chlapce vyrůstajícího v konzervativním průmyslovém městě, navíc v rodině, kde není peněz nazbyt. Vynořuje se prostředí, které trestá odlišnost.

Marek Torčík (1993) je básník, spisovatel a publicista. Pochází z Přerova, žije v Praze, kde také vystudoval anglofonní literatury a kultury na FF UK. V roce 2016 mu vyšla básnická sbírka Rhizomy a od té doby publikoval především časopisecky prózu i básně. V roce 2018 a 2020 se stal jedním z desítky finalistů v česko-slovenské soutěži Básne SK/CZ. Rozložíš paměť je jeho románový debut.

Čtení pořádá spolek Kulturák s podporou firmy TON. Je součástí širší série, která v Bystřici v průběhu roku představí aktuální jména české literatury.

Galerie

for Autorské čtení. Marek Torčík: Rozložíš paměť

Mohlo by Vás zajímat

Top