Oblíbené

Sportovní náměstí

Rodina

Sportovní náměstí

by Živý Zlín

23. Dubna
14:30
Náměstí Míru
Vstupné
Zdarma

Sportovní náměstí

Druhý ročník Dnů otevřených sportovišť tentokrát vyvrcholí nedělní programem na náměstí Míru! V neděli 23. dubna návštěvníky čeká zábavné odpoledne plné různorodých aktivit a vystoupení.

Program bude barevný! Co pro vás chystáme?

  • U-rampa, parkourová zóna: ukázky, parkourová show, worshopy, soutěže (VSA Xtreme)
  • Světem na dvou kolech: setkání, autogramiády a workshopy s extrémními a dálkovými cyklisty. Od těch nejpovolanějších se dozvíte, jak si vybrat nebo poskládat nejideálnější kolo, jak přežít nejtěžší závody světa a jak naplánovat poznávací cesty světem, ale taky jak si užít pohyb na dvou kolech rekreačně, doma i ve světě, pro čirou radost z pohybu.
    Odpoledne s extrémním cyklistou Adamem Záviškou, který má za sebou nejtěžší a nejdelší závody světa, dále s Víťou Dostálem, prvním Čechem, který objel zeměkouli na kole a do třetice horolezcem a vášnivým cyklistou Radkem Jarošem, který jako jediný Čech a 15. muž na planetě získal Korunu Himálaje, když stanul na vrcholech všech osmitisícovek. Z rodného Nového Města na Moravě dojel na kole na Kavkaz pod horu Elbrus a třeba v Austrálii absolvoval slavný závod Crocodile Trophy. Jedinečná možnost jak strávit nedělní odpoledne! Akce je součástí cestovatelského festivalu Neznámá země. Dále na tomto stanovišti budou také na vyzkoušení nákladní elektrokola TERN, kterými odvezete dvě děti, dospěláka, pejska nebo třeba velký nákup. A nebudou chybět ani futuristické elektroskútry Mopedix.
  • Modely Tesly (Model S Plaid a Model X Plaid): edukace v rámci Tesel a elektromobility, volná diskuze s profíky z Teslička.cz, zájemci si mohou do vozu sednout a představíme jim vše, co takový vůz dokáže, ukážeme veškeré vychytávky, které Tesla umí (Xmas show - tančící Tesla), light show, hořící krb, prdící sedačky, megafon, který baví především děti. Tyto vozy nemají klasický volant jako běžná auta, ale Yoke, což budí velkou pozornost. Soutěž o zážitkovou jízdu!
  • stanoviště s trampolínkami a skákacími botami (Meet Fit)
  • šlapací káry pro děti, zábavné ježdění ve šlapacích kárách na předem vytyčené trase (Šlape-to)
  • kurz uměleckého graffiti  (ve spolupráci s Autovrakovištěm Tečovice)
  • beatboxer Ondřej “Endru” Havlík a klávesista Jen Hovorka: Vzhledem ke své hyperaktivitě už jako malý hoch neustále vydával zvuky a tóny v rytmických sekvencích. I přes veskrze humorné narážky své matky: „Ondro, netikej!“ a později vystudování Činoherního herectví na JAMU, tikat vytrval a při škole stále pokračoval v prozpěvování, tlučhubectví a hudebním samovzdělávání. Jamy (není myšleno zavařené ovoce v podobě marmelády) s ostatními muzikanty (později i členy  Makomako) se mu staly denní bagetou. Netrvalo dlouho a vyrostl z něho ryzí hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček, vokální virtuóz a majitel mnoha cen a póz – Mistr světa v loopingu a několikanásobný mistr ČR v beatboxu, krabičkový a rytmický mág a především spokojený chlapec – Ondřej „Endru“ Havlík.
  • zlínská kapela Křídla: Kapela vznikla v roce 2018 ve Zlínském kraji a prvním vystoupením byl Majáles ve Valašských Kloboukách. Pravidelně vystupují na veřejných akcích po celé republice. Měli možnost vystupovat po boku známých českých i slovenských kapel a interpretů jako jsou např. Marek Ztracený, No Name, Mirai a dalších na velkých festivalech jako jsou např. Trnkobraní, Beerfest Třebíč, Slavnosti piva v Záhlinicích, Karpaty festu či jiných festivalech. 

Samotné Dny otevřených sportovišť proběhnou 21. a 22. dubna ve vybraných časech na zlínských sportovištích, veřejných prostranstvích a ve sportovních halách. Zlíňanům otevře své brány řada místních klubů i organizací. Nabídnou dospělým i dětem zcela zdarma spoustu tradičních, ale i netradičních sportů, které si vyzkouší pod dohledem profesionálů.

Vstup na akci bude volný.

Akci organizuje statutární město Zlín skrze svou příspěvkovou organizaci Živý Zlín.

Galerie

for Sportovní náměstí

Mohlo by Vás zajímat

Top