Oblíbené

Zámecké ko.KINO: Hoří, má panenko

Film

Zámecké ko.KINO: Hoří, má panenko

by Živý Zlín

18. Října
19:30
Zámek Zlín
Zlín
Vstupné
Dobrovolné

Zámecké ko.KINO: Hoří, má panenko

Zámek se promění v improvizované artové komunitní kino! Rozhodněte právě vy, jaký film si pustíme. Na programu ko.Kina se může podílet každý, protože snímky vybírají sami diváci anketní formou.

Ve středu 18. října si od 19.30 hodin promítneme film Miloše Formana Hoří, má panenko. Těšit se můžete i na Topolský pivovar a krátký úvod se zajímavostmi o filmu. Vstupné dobrovolné.

O FILMU

Česká hořká komedie Hoří, má panenko z roku 1967 je třetím celovečerním hraným filmem Miloše Formana, jednoho z předních reprezentantů tzv. nové vlny českého filmu. Na snímku scenáristicky spolupracovali i jeho dva přátelé Ivan Passer a Jaroslav Papoušek a kameramanem byl dnes světově proslulý Miroslav Ondříček. Ústředním motivem filmu je hasičský bál, a to bál velice svérázný. Formanovi se podařilo proniknout až ke kořenům člověčí povahy, mnohé figurky jako by byly vystřiženy ze skutečného života. Jestliže jeho předchozí filmy shlížely na lidské hemžení se shovívavým a laskavým úsměvem, v tomto filmu lyrická a zjemňující nota zcela zmizela a zůstalo jen důsledné odhalování negativních stránek lidských povah. A hasičský bál, jehož neuvěřitelný průběh film sleduje, je jakoby křivým zrcadlem společenské situace šedesátých let.

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

The Cinelli Brothers (UK) 12. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top