Oblíbené

64. Zlín Film Festival

Festival

64. Zlín Film Festival

by Katerina Martykanova

30. Května - 5. Června
10:00
Konkrétní data konání
Zlín
Vstupné
dle typu programu
Vstupenky
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

64. Zlín Film Festival

Letošní ročník Zlín Film Festivalu se koná od čtvrtka 30. května do středy 5. června 2024 a návštěvníci se mohou již tradičně těšit na pestrou nabídku filmů pro děti a mládež, které zpravidla nikde jinde, než na festivalu není možné vidět. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, s pravidelnými besedami či náhodnými setkáními s filmovými hosty, s workshopy, s koncerty, s divadlem nebo letním kinem a dalšími akcemi, které dokreslí atmosféru festivalového Zlína.

Šedesátý čtvrtý ročník nejstaršího a největšího festivalu filmů pro děti a mládež bude opět hlavně o skvělých filmech. A jejich nabídka bude i letos nepřeberná. Dramaturgové totiž zařadili do programu 293 filmů z 55 zemí světa, mezi nimiž ani letos nechybí tradiční evropské země jako Německo, Finsko či Francie. Zastoupeny jsou však i exotické krajiny, jako jsou Filipíny, Ekvádor, Kypr nebo třeba Thajsko. Z hlediska zaměření rezonuje ve filmech hodně téma přátelství, ale nezapomíná se i na obvyklé příběhy o lásce, rodině, sportu, přírodě a fantazii. Ve filmech pro starší diváky se pak objevují témata národnostní, náboženské, kulturní či sexuální odlišnosti.

 

Filmový i doprovodný program tradičně nabídne rodičům s dětmi, mladým lidem i dospělým návštěvníkům celou řadu možností, jak smysluplně trávit čas. Organizátoři se chtějí ještě více zaměřit na vytvoření atmosféry filmového festivalu v samotném srdci Zlína tak, aby návštěvníci cítili propojení filmových témat s akcemi doprovodného programu na každém kroku.

Galerie

for 64. Zlín Film Festival

Konkrétní data konání

30. Května 10:00
5. Června 20:59

Mohlo by Vás zajímat

Festival malých pivovarů na radničním nádvoří 22. 6. radniční nádvoří (ul. Na Kapli), Napajedla Zobrazit
NAPAHRANÍ deskových her 15. 6. Café Klášter Zobrazit
Slovácké léto 2024 27. 6. Masarykovo náměstí Uherské Hradiště Zobrazit
Top