Oblíbené

26. Salon filmových klapek

Výstava

26. Salon filmových klapek

by Katerina Martykanova

17. - 29. Května
21:00
Konkrétní data konání
OZC Zlaté jablko
Vstupné
ZDARMA
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

26. Salon filmových klapek

Od 17. do 29. května si mohou návštěvníci obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně prohlédnout letošní kolekci 26. Salonu filmových klapek. Projekt, který spojuje výtvarné a filmové umění, je součástí programu Zlín Film Festivalu.

Obyčejné dřevěné klapky opět povýšili na umělecká díla takoví autoři jako Kateřina Miler, Kristian Kodet, Michal Škapa nebo Josef Velčovský. Herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová se dokonce letos do projektu zapojila už podvacáté.

Každoročně se mezi výtvarníky objevují i nová jména. Letos se tak poprvé do tvorby klapek zapojila například animátorka a ilustrátorka Eliška Podzimková nebo tři zlínští rodáci – malířka Athena Aks, sklářská výtvarnice Miroslava Ptáčková a Vlastimil Elšík.

Řada výtvarníků nechala inspirovat i jedním z letošních témat filmového festivalu, kterým je česká animace. Na klapkách tak najdeme motivy Pata a Mata, pana Prokouka, tradiční Čtyřlístek nebo vzpomínku na Břetislava Pojara, od jehož narození letos uplyne 100 let. Nechybí ani známé postavy z filmů jako je dvojice Svěrák a Smoljak, Jan Werich nebo nedávno zesnulá Gina Lollobrigida.

Po skončení výstavy se klapky přesunou do Kongresového centra, kde 4. června proběhne jejich dražba. Z výtěžku jsou pak tradičně podporovány filmové projekty studentů filmových škol a dalších mladých tvůrců.

 

 

Konkrétní data konání

17. Května 09:00
29. Května 21:00

Mohlo by Vás zajímat

Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“ 31. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
DRŽTE SI PONOŽKY! 1. 9. Muzeum Napajedla Zobrazit
Top