Oblíbené

1. Zlínský filmový víkend

Film

1. Zlínský filmový víkend

by Katerina Martykanova

11. - 13. Listopadu
10:00
Konkrétní data konání
Filmové ateliéry Zlín - Kudlov
Vstupné
99 Kč za každou projekci, exkurzi, besedu
Vstupenky
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

1. Zlínský filmový víkend

Jedinečná atmosféra zlínských Filmových ateliérů a setkání s úspěšnými tvůrci, kteří zde začínali. To je 1. Zlínský filmový víkend. Akce nabídne projekce zajímavých snímků, setkání s filmovými osobnostmi i exkurze po areálu ateliérů. Součástí bude i promítání pásma krátkých filmů, jejichž vznik byl podpořen Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN a které získaly významná ocenění doma i v zahraničí.

Své filmy i své zlínské stopy na 1. Zlínském filmovém víkendu postupně představí režiséři Michal Nohejl, Tomáš Hodan a Dan Svátek. Tvůrci v doprovodu svých hostů také zavzpomínají na léta strávená ve Zlíně a společně se pak s účastníky besedy vydají na noční prohlídku míst spojených s jejich studii.

V pátek 11. listopadu je od 17 hodin na programu oceňovaný film Okupace. Následovat bude v 19 hodin beseda s režisérem Michalem Nohejlem a kameramanem Janem Basetem Střítežským.

Sobota 12. listopadu bude patřit filmům režiséra Dana Svátka. Ve 14:30 hodin promítáme úspěšný snímek Úsměvy smutných mužů. V 17 hodin bude uvedena mimořádná projekce rozpracovaného filmu Dvě slova jako klíč, který opět vychází z knihy spisovatele Josefa Formánka. Oba tvůrci pak budou společně s producentem filmu Martinem Gazdou z IS Produkce k diskutovat s diváky od 19 hodin.

V neděli 13. listopadu ve 14:30 hodin uvedou režisér Tomáš Hodan a trikový specialista Boris Masník dokumentární film Filmový dobrodruh Karel Zeman. Půjde o netradiční projekci, která se bude konat v původním velkém ateliéru. Další film Tomáše Hodana Poslední závod promítáme v 17 hodin. Do třetice se s režisérem bude možné setkat na besedě v 19 hodin.

Pásma krátkých českých filmů, jejichž vznik byl podpořen Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN a které zabodovaly na filmových festivalech, budou uvedeny v sobotu 12. a v neděli 13. 11. od 11:30 hodin pod názvem FILMTALENT Stars.

Samostatné exkurze po areálu Filmových ateliérů proběhnou v pátek 11. 11. od 15:00 hodin, v sobotu 12. a v neděli 13. 11. od 10:00, 13:00 a 15:30 hodin.

Vstupné na jednotlivé filmové projekce, exkurze a besedy je 99 Kč a lze je zakoupit pouze online. Jejich kapacita je omezená, proto doporučujeme včasný nákup vstupenek.

Organizátorem akce je společnost Filmfest s. r. o., pořadatel Zlín Film Festivalu.

Galerie

for 1. Zlínský filmový víkend

Konkrétní data konání

11. Listopadu 15:30
12. Listopadu 10:00
13. Listopadu 10:00

Mohlo by Vás zajímat

Premiéra dokumentu VĚZENÍ DĚJIN 28. 4. Kino Napajedla Zobrazit
Cestovatelský biograf: V HLAVNÍ ROLI VELKÝ BÍLÝ ŽRALOK 24. 4. Otrokovická beseda, nám. 3. května 1302 Zobrazit
Top